Sucha zabudowa, opierająca się na płytach kartonowo-gipsowych, jest popularnym rozwiązaniem w budownictwie. Wymaga ona precyzji, aby uzyskać trwałe i estetyczne efekty. Miejsca łączeń stanowią słaby punkt okładzin, dlatego konieczne jest ich wzmocnienie. Zarówno pionowe, jak i poziome spoiny oraz narożniki wymagają odpowiedniej obróbki.

Taśmę Tuff-Tape stosuje się do łączeń płyt gipsowo-kartonowych na płaskich powierzchniach. Jest to idealne rozwiązanie do utworzenia płaskiej powierzchni z płyt, które posiadają fazy, czyli skosy na brzegach, które po połączeniu stanowią płaską powierzchnię.

W przypadku narożników wewnętrznych, taśma Medium SMH jest doskonałym wyborem do wykańczania. Dzięki swojej wytrzymałości i elastyczności jest łatwa do dopasowania i przyklejenia w miejscu przeznaczenia. 

Taśmy amerykańskie - informacje dodatkowe na temat produktów do gk 

W porównaniu do zwykłej taśmy papierowej z wkładką aluminiową, taśma TT jest idealnym wyborem do stosowania w miejscach narażonych na wilgoć. Taśmę Tuff-Tape stosuje się w łazienkach, przy prysznicach. 

Produkt jest dostępny w rolkach o długości 30 mb, co jest wystarczające do większości projektów budowlanych.

Aplikacja taśmy:

  1. Oczyść powierzchnię
  2. W celu przyklejenia taśmy nałóż masę gipsową. 
  3. Dopasuj taśmę, umieść taśmę w wybranym miejscu. 
  4. Następnie delikatnie usuń nadmiar masy gipsowej.
  5. Pozostaw do wyschnięcia.

Opinie o taśmie Tuff Tape

Opinie o taśmie Tuff Tape są zdecydowanie pozytywne. Użytkownicy chwalą produkt za jego wytrzymałość, łatwość użycia i bardzo dobre wyniki.

Inne taśmy do płyt - sprawdź opis

Sprawdź również inne zastosowanie taśm do g-k.

UNO-BEAD taśma do rogów zewnętrznych - złóż taśmę wzdłuż rogu zewnętrznego

Taśma charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością i nie ulega łatwo uszkodzeniom czy pęknięciom. Można ją szybko i sprawnie przykleić w narożniku wewnętrznym lub rogu zewnętrznym, zapewniając łączenie z inną ścianą pod różnym kątem. Tworzy sztywne i gładkie linie w rogach. Jest odporna na rdzę. Pozwala na wykorzystanie 100% materiału.

ORIGINAL SOH i MEDIUM SMH taśmy do wykańczania narożników wewnętrznych 

Najlepszym wyborem do wewnętrznych narożników jest specjalistyczna taśma ORIGINAL. Jest ona gruba, szeroka i sztywna, idealnie nadaje się zwłaszcza w narożnikach jako alternatywa dla narożników metalowych. Taśma jest łatwa w nakładaniu i może być również używana do rogów zewnętrznych. Wyrównuje, prostuje i usztywnia skomplikowane narożniki wew oraz rogi zewnętrzne o różnych stopniach rozwarcia. Szczególnie przydatna jest w miejscach narażonych na wilgoć, gdzie tradycyjna taśma papierowa mogłaby ulec zniszczeniu, np w okolicach wanien i pryszniców.

Warianty długości : 10, 20, 30mb

Szerokość 61 mm

Grubość 0,7 mm

BIG SB usztywnia i prostuje narożniki, łączy dach z murem

Wyjątkowa kompozytowa taśma o szerokości 77 mm to idealne rozwiązanie do wyrównywania, prostowania i usztywniania narożników ścian i sufitów. Doskonała także do naprawy narożników metalowych. Odporna na wodę i łatwa w zastosowaniu. 

  • Długość: 15 mb
  • Szerokość: 77 mm
  • Grubość: 0,8 mm

ROLL-PATCH RP do napraw powierzchni, które uległy zniszczeniu, do maskowania pęknięć i rys w g-k

Można ją zastosować na płaskich powierzchniach oraz w narożnikach. Taśma ROLL-PATCH zastępuje tradycyjne materiały, takie jak siatka, fizelina czy taśma papierowa. Sprawdza się również do wykończenia otworów i puszek elektrycznych w g-k.

Warianty długości 5, 30m

Szerokość 141 mm

Grubość 0,58 mm

Alternatywy i inne rozwiązania

Oprócz taśm, warto wspomnieć o siatkach zbrojeniowych, spoinowych samoprzylepnych które również są używane do wzmocnienia połączeń między płytami. Wnioski są jasne: odpowiednie wzmocnienie miejsc łączeń jest kluczowe dla trwałości i estetyki suchej zabudowy. Wybór taśmy zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. 

Dostawa na terenie całej Polski lub odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym.